1. 3. 2020. у Дому ученика средњих школа Крагујевац одржана је једанаеста Хемијада. Такмичење је организовано за ученике свих разреда средњих школа ученичких домова Србије. Ове године угостили смо ученике и васпитаче из Дома ученика средњих школа „Карађорђе“ – Београд, Дома ученика средњих школа „Јагодина” – Јагодина, Дома ученика средњих школа „Срећно” – Ћуприја, Медицинске школе са домом ученика „Сестре Нинковић“ – Крагујевац, Пољопривредно-ветеринарске школе са домом ученика „Свилајнац“ – Свилајнац, Пољопривредне школе са домом ученика „Соња Маринковић“ – Пожаревац, Техничке школе са домом ученика „Никола Тесла“ – Костолац, Дома ученика средњих школа Ниш, Дома ученика средњих школа Прокупље. Након свечаног отварања „Хемијаде“, академик проф. др Иван Гутман одржао је предавање на тему: „Хемија кола напитака“. Током дана ученици у пратњи васпитача посетили су Природно – математички факултет. Ученицима са најбољим резултатима подељене су књиге и дипломе, а свим учесницима захвалнице за учешће на такмичењу. Ученици Дома ученика средњих школа Крагујевац и ове године постигли су изузетан успех.