Други састанак Нутриционистичког клуба, одржан је 15. 11. у домском Клубу ученика.Овога пута, тема су биле пресне намирнице, вегетаријанство, макробиотика. Ученици су кроз низ занимљивих примера, упознати са добрим и лошим странама ових начина исхране, а били су у прилици и да пробају смутије које су сами осмишљавали на лицу места. Промовисањем здравих намирница, подиже се свест о значају здраве исхране, а овакве радионице, уз пуно правих информација, само помажу да се постављени циљеви остваре.  A o раду Нутриционистичког клуба, за новинарску секцију извештавала је Александра Јанкоски.

За здрав начин живота и одржавање оптималне тежине изузетно је битно да дневни унос хране буде што разноврснији. Нашем организму је потребно око четрдесет хранљивих материја које служе за раст, обнављање ткива и свакоднену енергију. Основне хранљиве материје као што су: витамини, минерали, протеини, масти и остале, не можемо наћи у једној намирници у довољној мери. Нутриционистички клуб је 15. новембра ову тему обележио кроз игру, дружење и едукацију. Александра Максимовић нам је на почетку састанка уз презентацију, причала о врстама исхране и њеним квалитетима. Свако од нас је постао богат за још једно ново знање. Састанку су присуствовали чланови клуба заједно са васпитачицом Биљаном и Душицом. После презентације је уследио забавни део састанка, односно прављење здравог напитка, кога чине разно воће и поврће. Мешањем разних састојака смо добијали напитке, који поред тога што су здрави, су изузетно укусни. Упоредо са прављењем напитка, ученици су играли популарну друштвену игру „Не љути се човече“. Чланови клуба су са састанка отишли богати за још једно ново знање, које ће свакако моћи да примене и унапреде своју исхрану.