Сида је једна од опаких болести за коју се нажалост последњих година може чути јако често. Данас у свету има око 33 милиона људи који живе са овом болешћу, а око 2 милиона које је ова болест савладала. Млади су најрањивија популација и сваки дан се HIV-ом зарази око 700 хиљадa људи који су у старосној доби од 16 до 24 године. Чланови литерарне, ликовне и новинарске секције заједничком сарадњом обележили су овај дан у Дому ученика средњих школа Крагујевац. Велики број ученика се одазвао и тако имао прилике да чује доста корисних чињеница о овој болести. Циљ предавања је био упознавање, превенција и начин  преношења ове болести. Захваљујући доброј организацији и заинтересованости ученика, свако од нас је стекао ново знање. На самом почетку нам је ученица Анђела Орловић објаснила битне чињенице које ова болест носи, а затим су јој се придружили  ученици Милица Митовић и Владимир Пешић који су својим ангажовањем обележили Светски дан борбе против сиде. Крај предавања је обележила друштвена игра, где свако поље носи са собом питање везано за сиду. Сваки ученик који је присуствовао, радио је анкету на тему „Колико знам о AIDS-у?“, где су ученици могли да провере своје знање. Анкета је имала 28 питања, где је од 28 анкетираних ученика, 17 њих одговорило тачно на више од 20 питања; дакле можемо закључити да је више од половине имало изузетне резултате и да је предавање испунило свој циљ.