1. 11. 2019. У Дому ученика средњих школа Крагујевац обележен је Дан примирја у Првом светском рату. У Србији се 11. новембра обележава државни празник Дан примирја, у част сећања на дан када су 11. новембра 1918. силе Антанте потписале примирје са Немачком и окончале Први светски рат. Ученици су се у оквиру рада литерарне секције информисали о овом историјском догађају. Истраживали су, прикупљали материјал узимајући учешће у изради паноа. За овај историјски моменат везане су бројне занимљиве чињенице, па су ученици кроз друштвену игру под називом: ,,Пробој солунског фронта“, доста тога научили, а многе појединости и забележили ишчитавајући Историјску читанку током рада. Многи наши књижевници су кроз своје стваралаштво опевали страдања нашег народа, а ученици су рецитовањем одабраних стихова, потврђивањем знања квиз питањима, дали свој допринос у обележавању овог значајног датума са јединственим циљем, да се историја не заборави, а немили догађаји не понове.