Сваког четвртог понедељка у октобру, школски библиотекари широм света обележавају свој дан - Међународни дан школских библиотекара. У библиотеци Дома, месец октобар посвећен је читању и књизи. 2017. године захваљујући идеји и иницијативи директора Дома Љубице Башић, чланови литерарне секције уз подршку библиотекара са великим задовољством представили су посебан кутак у Дому- Библиотеку на отвореном, или Отворену библиотеку која функционише по принципу ,,Једну књигу узмеш, другу оставиш“. Циљ постојања „Отворене библиотеке“ је спознаја читалачког интересовања код ученика, њихове креативне способности и разумевања литерарног стваралаштва, као и побуђивање могућих интересовања на даље креирање духовног развоја, увећавање библиотечког фонда кроз донације и предлоге за куповину књига, општа заинтересованост за посету библиотеци и чланства у истој. Са поносом смо Библиотеку на отвореном представили на овогодишњем Фестивалу науке.