1. 5. 2023. У Дому ученика средњих школа Крагујевац организован је испраћај матураната у присуству директорке Дома и васпитача Дома. Анкетирањем ученика Дома изабран је најбољи друг/матурант Василије Смиљковић, најбоља другарица/матуранткиња Валентина Стајкић, матурант са најлепшим очима/Милош Јевтић, матуранткиња са најлепшим осмехом/ Ивана Кадић, најшармантнији младић/матурант Владимир Обреновић, најшармантнија девојка/матуранткиња Јована Огњановић. Наведеним ученицима додељене су дипломе за освојене титуле.

Педагошко веће на предлог групних васпитача донело је одлуку о награђивању ученика Годишњом наградом за школску 2022/2023. Годишња награда додељена је ученицама Александри Стојановић из V васпитне групе, Миони Антанасковић из IX васпитне групе и ученику Стефану Николићу из X васпитне групе.